Sopot – atrakcje dla dzieci w naszym mieście

Sopot – atrakcje dla dzieci w naszym mieście

Sopot to jedno z najczęściej wybieranych miast w Polsce na wczasy rodzinne. Rozbudowana baza hotelowa, parki, galerie sztuki oraz miejsca rozrywki dla całej rodziny tworzą niepowtarzalny klimat tej uzdrowiskowej miejscowości. Akademia Żeglarska PRESTIGE to jedno z ważniejszych miejsc na mapie dobrej zabawy dla najmłodszych.

Na amatorów sportów wodnych czekają w Sopocie nie lada atrakcje! Aquapark to królestwo wodnych emocji. Kryty basen wyposażony w zjeżdżalnie oraz basen zewnętrzny z placem zabaw, a także dzika rzeka, będąca specjalną atrakcją sopockiego parku wodnego, to źródło niezapomnianych wrażeń dla dzieci w każdym wieku. Na terenie aquaparku można skorzystać również z sauny i zagrać w kręgle. Dzieci od 6. do 10. roku życia, dla których pływanie, wodne szaleństwa i kręgle to jednak za mało, Akademia Żeglarska PRESTIGE zaprasza na intensywny kurs żeglarstwa, podczas którego nauczymy młodych adeptów tego pięknego sportu, jak radzić sobie z żywiołem wodnym za pomocą technik żeglarskich. Nasze zajęcia odbywają się na terenie nowocześnie wyposażonego Sopockiego Klubu Żeglarskiego, prowadzone są przez doświadczonych żeglarzy, wielokrotnych uczestników i zwycięzców regat międzynarodowych, którzy potrafią zarazić swoją pasją oraz zainteresować podstawami teoretycznymi. Trenujemy na łódkach Optimist oraz Open Bic i Laser 4.7. Organizujemy kursy długoterminowe oraz półkolonie żeglarskie. Na zajęciach dbamy o bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Przed wypłynięciem na głębokie wody nasi podopieczni uczą się podstaw żeglarstwa i meteorologii, wiązania węzłów, etyki żeglarskiej oraz zasad fair play.

Dzięki temu – niezależnie od tego, czy zainteresowanie nowym sportem okaże się pasją na całe życie czy też tylko chwilową przygodą – nasi uczniowie wynoszą z zajęć solidną porcję wiedzy, niebanalne umiejętności radzenia sobie w wodzie oraz zasady, których warto trzymać się nie tylko w sporcie. Miejscem, które również warto odwiedzić w Sopocie, jest z pewnością hipodrom. Działają tu liczne szkółki jeździeckie oraz ośrodki hipoterapii, odbywają się również wyścigi konne. Teren hipodromu warto zwiedzić także ze względu na jego historię – już od 2. połowy XIX wieku teren ten jest związany z wyścigami konnymi. Wielbiciele koni mechanicznych powyżej 7. roku życia mogą natomiast odwiedzić sopocki tor gokartowy Kartcenter, gwarantujący moc wrażeń i bezpieczeństwo.
Słodkie szaleństwo

Po zajęciach sportowych czas na słodkie szaleństwo. I w tej dziedzinie Sopot oferuje wiele ciekawych miejsc. Najsłynniejsze z nich to Pijalnia Czekolady E. Wedel, zlokalizowana w samym sercu miasteczka. Nieopodal znajduje się Manufaktura Słodyczy CiuciuSopot, w której można nie tylko kupić spersonalizowane cukierki czy słodkie pamiątki z Sopotu, ale także samodzielnie wykonać lizaka. W Manufakturze odbywają się również pokazy wyrobu słodyczy „Candy Show”. Łasuchów skuszą z pewnością także lody u Grycana.

Podziel się:

Facebook
Twitter
Pinterest