Szkółka żeglarska Sopot

Od grupy podstawowej do zaawansowanej

Akademia oferuje cztery poziomy nabywania umiejętność żeglarskich, od grupy początującej do regatowej. Na każdym etapie szkolenia, dzieci i młodzież są pod opieką doświadczonej i wykwalifikowanej kadry opiekuńczo-trenerskiej. Ponadto nasze kursy cechują atrakcyjne, towarzyskie i wesołe zabawy na wodzie i lądzie, zarówno dla młodych żeglarzy jak i ich rodzin.

SAIL LIVE LOVE IT

Jest to pierwsza grupa dla początkujących stworzona do rozpoczęcia szkolenia regatowego. Dzieci w szkółce żeglują na jachtach klasy Optimist oraz RS Venture S. Zajęcia odbywają się na Sopockim molo. Zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku 5-7 oraz 7-9 lat. Charakter zajęć zbliżony do planu grupy najmłodszej, z uwzględnieniem wieku dzieci

To doskonały początek na zapoznanie się z tym sportem wodnym.

 

Na tym kursie adepci zdobędą wiedzę i umiejętności:

  • o podstawach z zakresu prowadzenia łódki (w tym halsowania, rufy i wywracanie się)
  • o bezpieczeństwie na łodzi,
  • o technice żeglowania i kontrolowania łódki,
  • o pogodzie i żeglarstwie
  • o regatach żeglarskich i ochronie naszych plaż,
  • zbudują poczucie pewności siebie na wodzie.

Kurs dostosowany do dzieci w wieku 9-11 lat, które ukończyły szkolenie etapu I i chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności żeglowania. Kurs podtrzymuje idee i umiejętności z pierwszego etapu oraz naucza kolejnych technik poruszania i sterowania jednoosobową jednostką O’pen Skiff.

Gorąco zachęcamy aby po tym etapie marynarze zostali członkami Elite Regatta Group, ponieważ z doświadczenia wiemy, że dzieci zaczynają wykazywać żywe zainteresowanie rozszerzonymi zajęciami klubowymi.

Dzieci podczas zajęć również żeglują na katamaranie Hobie Wave, aby poznać inną odmianę żeglarstwa, która w szybkim tempie adoptuje ich do prędkości i pływania przechyłami.

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. W okresie wrzesień – październik zajęcia żeglarskie na wodzie. W okresie zimowym listopad – marzec zajęcia teoretyczne, sportowe oraz obowiązkowy basen. Po zdaniu egzaminów z wiedzy teoretycznej oraz praktycznej uzyskanie certyfikatu żeglarskiego pierwszego stopnia. Do zajęć teoretycznych wprowadzamy elementy doświadczeń praktycznych.

Na tym kursie adepci:
  • podniosą poziom swoich umiejętności żeglarskich,
  • nauczą się kompleksowo obsługiwać łódź,
  • poznają zasady wyścigu, w tym równowagi, prędkości, przepisów i taktyki,
  • doświadczą umiejętności żeglarza wyczynowego w zabawnym programie, który skupia się na pracy zespołowej i rozwoju osobistym.

Grupa Regatowa stworzona dla adeptów celujących lub już rywalizujących w klasach młodzieżowych oraz dla tych którzy dalej chcą doskonalić swoją wiedzę i umiejętności. Przy zaangażowaniu ze strony ucznia, jesteśmy w stanie osiągnąć poziom zawodniczy na poziomie krajowym, a może nawet międzynarodowym? Fakt jest taki, że na tym etapie wszyscy są już głodni sukcesów, ale wciąż pamiętają o zasadach zdrowej i uczciwej rywalizacji w duchu fair-play.

Fundacja zdaje sobie sprawę, że choć niektórzy uczestnicy mogą osiągnąć sukces na szczeblu krajowym, czy międzynarodowym. Ma to znaczenie, ale chcemy, aby to było jedyną miarą sukcesu naszego programu szkoleniowego. Sukcesem będzie także zaszczepienie w młodych ludziach chęci poznania podstaw żeglowania i pięknych postaw i wartości jakie się z tym sportem nierozerwalnie wiążą.

Akademia Żeglarstwa Prestige

Zapisy do klubu żeglarskiego

Pierwszy krok do zajęć w klubie żeglarskim Fundacji Akademii Żeglarskiej Prestige, to wypełnienie formularza, który rozpoczyna proces rekrutacji.