Szkoła windsurfingu

Szkoła i Wypożyczalnia sprzętu windsurfingowego

FOR FUN PERFECTION & RACING.

KURSY WINDSURFINGU

Pomoce audiowizualne pozwoliły nam udoskonalić techniki nauczania, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie można nauczyć się i udoskonalić swoje umiejętności.

Wyniki gwarantowane: 12 godzin dla początkujących i 9 godzin dla waterstartu i glide.

WYPOŻYCZALNIA WINDSURFINGU - DESKI STARBOARD/TAHE I SEVERNE 2022/23

Nie będziesz już tracił czasu! Znajdziesz tu najlepszy sprzęt dostosowany do wszystkich warunków wiatrowych. Podczas wypożyczenia istnieje możliwość zmiany deski i żagla w zależności od potrzeb, aby w każdej sytuacji mieć najlepszy sprzęt.

Półkolonie windsurfingowe dla dzieci i młodzieży Sopot

SPECJALNA LEKCJA TESTOWA

Co to jest: Ta lekcja jest idealna dla tych, którzy nigdy nie próbowali i chcą „przełamać lody”, aby zobaczyć, czy lubisz to i kontynuować (wszystkie materiały i ubrania są wliczone).
 • Początek codziennie: ustalany indywidualnie
 • Czas trwania: 1,5 godziny
 • Wymagania: minimum 6 lat i 25 kg wagi
 • Cena: 180 zł

LEKCJE GRUPOWE

Kursy rozpoczynają się każdego dnia dla dorosłych i dzieci. Start o 9.00 dla początkujących i zaawansowanych (przy lekkim wietrze i płaskiej wodzie) lub 13.30 dla ekspertów (przy silnym wietrze i falach).

 • Czas trwania lekcji: 2,5 godziny (1/4 teorii, 3/4 praktyki w wodzie)
 • Liczba uczestników w grupie: od 2 do 6 osób
 • Poziomy: wszystkie poziomy windsurfingu (patrz tabela poniżej)
 • Minimalna liczba dni kursu: 1 (średnio potrzeba 4-5 dni, aby nauczyć się podstawowej techniki)
Półkolonie windsurfingowe dla dzieci i młodzieży Sopot

Lekcje prywatne

Dostępne codziennie, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

 • Czas rozpoczęcia: ustalany indywidualnie w oparciu o dostępność i potrzeby edukacyjne
 • Poziom: wszystkie poziomy, nauczyciel określi cele bezpośrednio z uczestnikiem

Starboard Go Windsurfer

165L - 175L - 195L Funboard poziom podstawowy
Jedna dla wszystkich Kultowe deski GO zapoczątkowały erę nowoczesnego windsurfingu wprowadzając koncepcję szerokiego shape'u. 22 lata później, deski GO nadal pomagają tysiącom początkującym windsurferom w stawianiu swoich pierwszych kroków na windsurfingu oraz w szlifowaniu swoich umiejętności średnio i zaawansowanym windsurferom. Dzisiejsze deski GO posiadają najbardziej zaawansowane kształty, nowe rozmiary i zupełnie nową konstrukcję Starlite.

BEACH 225 D

225L | 185L Funboard poziom podstawowy
Deska idealna do nauki, charakteryzuje się dużą stabilnością przy jednoczesnym zachowaniu możliwości manewrowania. Wyposażona jest w wysuwany miecz pomocny przy nauce, oraz uchwyt na dziobie ułatwiający przenoszenie deski. Cała deski została pokryta pianką EVA w celu zwiększenia bezpieczeństwa, kursantów w trakcie lekcji. Deska wykonana została w technologii TOUGH-TEC zapewniającej najwyższą odporność na uszkodzenia.

TECHNO 148

148L Freeride
Legendarna deska funboardowa, wybierana przez miłośników tego rodzaju pływania, na całym świecie. Połączenie sztywności i wytrzymałości z niską wagą i bogatym wyposażeniem spowodowało, że seria Techno jest obecnie wyznacznikiem dla całej kategorii. Dzięki niesamowitej prostocie obsługi każdy może czerpać maksymalną przyjemność z jazdy na tej desce niezależnie od poziomu zaawansowania, a zastosowana przy jej konstrukcji technologia ACE-TEC powoduje ze Techno jest jedną z najbardziej odpornych na uszkodzenia desek na rynku.

ŻAGIEL SEVERNE SYNERGY ADULT

Mg. 4,8 m²| 5,4 m² | 6,0 m²
Ten żagiel oferuje właściwą mieszankę stabilności, mocy i obsługi. Idealny wybór na każdy rodzaj wiatru i niestabilne warunki, doskonały dla tych, którzy podchodzą do funboardu, ale chcą też bawić się na fali.

ŻAGIEL SEVERNE SYNERGY Junior

Mq. CLASSIC: 3,6 - 4,3
Żagiel ten jest idealny dla początkujących i dzieci. Dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w windsurfingu, dzięki lekkim, ale wytrzymałym materiałom Dacron, które ułatwiają naukę i progresję aż do zastosowania uprzęży. Najbardziej dostosowany do potrzeb przyszłych mistrzów.

ŻAGIEL SEVERNE SYNERGY Kids

Mq. JUNIOR: - 2,1 - 2,6 - 3,1
Żagiel ten jest idealny dla początkujących i dzieci. Dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w windsurfingu, dzięki lekkim, ale wytrzymałym materiałom Dacron, które ułatwiają naukę i progresję aż do zastosowania uprzęży. Najbardziej dostosowany do potrzeb przyszłych mistrzów.

INFORMACJE O WYNAJMIE I CENACH

 • Minimalny czas wypożyczenia: co najmniej 1 godz.
 • Korzystanie z wypożyczonych rzeczy jest ściśle osobiste,
 • Ubezpieczenie nie jest zawarte, zawsze należy sprawdzić wypożyczony sprzęt przed i po użyciu,
 • Wypożyczony sprzęt można zmienić w trakcie wypożyczenia,
 • Specjalne ceny dla osób, które lubią wypożyczać sprzęt po lekcjach.

 

Windsurf wypożyczalniaDeska + żagielPiankaKapok
1 godzina85 zł20 zł10 zł
2 godziny128 zł25 zł15 zł
4 godziny150 zł30 zł20 zł

WSZYSTKIE RODZAJE LEKCJI OBEJMUJĄ:

 • Materiały (deska, żagiel, kamizelka ratunkowa, mokry kombinezon, trapez w razie potrzeby)
 • Certyfikat uczestnictwa z osiągniętym poziomem
 • Rozgrzewka (opcjonalnie): 8.40 (czas trwania 15 min) – od czerwca do września
 • Pomoc na motorówce

POZIOMY

Kolonie, półkolonie oraz obozy żeglarskie i windsurfingowe dla dzieci i młodzieży

A1 Specjalne kursy dla dzieci

Lekcje zaczynają się o 9:00 rano. Baw się dobrze, ucząc się jednocześnie!

Dzięki odpowiedniemu instruktażowi, nauka podstawowych technik staje się niezapomnianą przygodą dla wszystkich naszych mini-surferów. Zapewniamy odpowiednie dla nich deski i sprzęt oraz wyszkolonych instruktorów gotowych do pomocy.
Minimalny wiek 6 lat

Półkolonie windsurfingowe dla dzieci i młodzieży Sopot

A1 początkujący

Lekcje zaczynają się o 9:00 rano.

Nauka podstawowych manewrów. Startowanie, halsowanie i jibing.

W ciągu zaledwie 4 dni będziesz w stanie samodzielnie żeglować w warunkach lekkiego wiatru.

Advanced

Lekcje zaczynają się o 9:00 rano.

Kurs ten jest kontynuacją kursu dla początkujących i pozwala na zdobycie większej pewności siebie przy średnich siłach wiatru, jibing z deską mieczową.

A2 Advanced

Lekcje zaczynają się o 9:00 rano.

Kurs ten jest kontynuacją kursu dla początkujących i pozwala na zdobycie większej pewności siebie przy średnich siłach wiatru, rufy z deską mieczową.

 1. Klientem wypożyczalni może być każda osoba pełnoletnia, która zaakceptuje regulamin wypożyczalni. Wraz z podpisaniem umowy najmu (wypożyczenia) Klient zawiera z wypożyczalnią umowę najmu sprzętu zgodnie z warunkami określonymi w niniejszym regulaminie.
 2. Wypożyczalnia oddaje do dyspozycji Klienta sprzęt sportowy. Sprzęt sportowy, będący przedmiotem wypożyczenia, jest własnością wypożyczalni.
 3. Sprzęt wypożyczyć może Klient, który: okaże niezniszczony, ważny dokument tożsamości, zawierający zdjęcie, a także imię i nazwisko.
 4. Za osoby niepełnoletnie, korzystające z wypożyczalni sprzętu odpowiadają rodzice, bądź opiekunowie. Osoby niepełnoletnie muszą nosić kamizelkę asekuracyjną.
 5. Wypożyczający oświadcza, iż nie jest pod wpływem alkoholu, ani środków odurzających.
 6. Zastrzegamy sobie możliwość odmowy wypożyczenia sprzętu także z innych przyczyn (np. trudne warunki atmosferyczne).
 7. Klient, wypożyczając sprzęt, zobowiązany jest do sprawdzenia stanu technicznego i kompletności sprzętu oraz do przekazania ewentualnych uwag wydającemu sprzęt.
 8. Klient oświadcza, że posiada niezbędną wiedzę na temat eksploatacji sprzętu i zobowiązuje się do dbałości o sprzęt i wykorzystywania go bezpiecznie i zgodnie z przeznaczeniem. Klient wykorzystuje sprzęt na swoją odpowiedzialność.
 9. W czasie użytkowania wypożyczonego sprzętu wypożyczającego obowiązują ogólne przepisy właściwe dla akwenu pływania, a w szczególności znaki wzywania pomocy oraz pierwszeństwa na wodzie.
 10. Klient ponosi materialną odpowiedzialność za wypożyczony sprzęt i zobowiązany jest do pokrycia kosztów naprawy lub odkupienia wypożyczonego sprzętu, jeżeli podczas użytkowania wyrządził szkodę, która nie była wadą fabryczną lub naturalnym zużyciem, a wyniknęła z niewłaściwego jego użycia (np. upadek kolanem na żagiel, zagubienie sprzętu itp). Wysokość kosztu ustala wypożyczalnia, po zwrocie i sprawdzeniu sprzętu przez pracownika wypożyczalni. Wypożyczający przyjmuje do wiadomości, że sprzęt nie jest ubezpieczony.
 11. Klient może wykupić wypożyczenie w formie karnetu. Karnet jest imienny i można go wykorzystać w trakcie sezonu, w którym został zakupiony (nie ma możliwości zwrotu pieniędzy za niewykorzystane godziny z karnetu, ani zmiany jego terminu ważności).
 12. Wypożyczający wnosi opłatę w wysokości 100 zł za udzielenie pomocy na wodzie – w przypadku własnej lekkomyślności lub niestosowania się do porad pracowników wypożyczalni.
 13. Zwrot wypożyczonego sprzętu po godzinach pracy wypożyczalni wiąże się z podwójną opłatą za cały okres wypożyczenia.
 14. Czas wypożyczenia naliczany jest od momentu pobrania sprzętu z wypożyczalni, do momentu zgłoszenia w recepcji jego zwrotu i sprawdzenia stanu technicznego przez pracowników obsługi.
 15. Wypożyczający, niezależnie od stopnia zaawansowania, powinien przebywać na wodzie w kamizelce asekuracyjnej. Akademia Żeglarstwa Prestige nie ponosi odpowiedzialności za szkodę na osobie powstałą w wyniku niezastosowania przez wypożyczającego kamizelki asekuracyjnej w trakcie przebywania na wodzie.
 16. Wypożyczalnia nie ponosi odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki, jakiekolwiek uszczerbki na zdrowiu zaistniałe podczas użytkowania wypożyczonego sprzętu. Sporty wodne, w szczególności windsurfing to sporty ekstremalne, wymagające od uprawiających je osób sprawności, kondycji fizycznej oraz odpowiednich umiejętności. Początkującym zaleca się naukę z instruktorem.
 17. Pływanie na wypożyczonym sprzęcie windsurfingowym może obywac się tylko do mola w Sopocie i 1 km w stronę Gdańska od miejsca lokalizacji wypozyczlanii 700 m od brzegu.
 18. Informujemy, że dane wypożyczających są przetwarzane, zgodnie z RODO.
 1. Uczestnik szkolenia oświadcza, że stan zdrowia fizycznego i psychicznego pozwala mu na uczestnictwo w kursie i szkoleniu organizowanym przez Akademie Żeglarstwa Prestige, że nie choruje na żadne przewlekłe choroby ani choroby realnie zagrażające życiu. Osoby z problemami zdrowotnymi, przed przystąpieniem do zajęć powinny skonsultować się z lekarzem i mogą przystąpić do kursu/ szkolenia tylko po otrzymaniu zgody lekarza. Stawienie się kursanta na zajęciach sportowych jest równoznaczne z potwierdzeniem braku przeciwwskazań u kursanta do uprawiania sportów wodnych.
 2. Rodzice i opiekunowie nieletnich uczestników są zobowiązani do podania bieżących informacji o stanie zdrowia uczestnika szkolenia oraz o jego predyspozycjach przy wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń zleconych przez Instruktora.
 3. Uczestnik szkolenia zobowiązany jest do przestrzegania zaleceń instruktora dotyczących zachowania się w trakcie zajęć, a w szczególności sposobu wykonywania ćwiczeń i zadań.
 4. Obowiązkiem kursanta jest informowanie instruktora przed przystąpieniem do wykonywania zadanych ćwiczeń o swej każdorazowej niedyspozycji, złym samopoczuciu, pogorszonym stanie zdrowia i innych ograniczeniach uniemożliwiających wykonanie ćwiczeń.
 5. Szkoła windsurfingu Akademia Żeglarstwa Prestige nie ponosi odpowiedzialności za naruszenie zdrowia i życia wynikające z uczestnictwa w wykonywaniu ćwiczeń sportowych organizowanych zgodnie z wszelkimi zasadami sportowymi.
 6. Na okres trwania kursu i szkolenia na każdym uczestniku spoczywa obowiązek ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej, następstw wszelkich nieszczęśliwych wypadków, kontuzji i ich następstw powstałych podczas zajęć na wodzie i na lądzie.
 7. Zabrania się przystępowania do wykonywania zajęć zarówno w wodzie, jak i na lądzie przez uczestnika znajdującego w stanie po spożyciu alkoholu lub innego podobnie działającego środka (środków odurzających) oraz przyjmowania tego rodzaju środków podczas kursu i szkolenia. Za zniszczenie mienia, kontuzje, naruszenie zdrowia i życia własnego lub osób trzecich spowodowane przez uczestnika będącego w stanie nietrzeźwym lub po użyciu narkotyków, ale również wynikające z niewłaściwego użytkowania sprzętu, niewłaściwym wykonaniem przez kursanta zleconych przez Instruktora ćwiczeń oraz nie przestrzegania przepisów obowiązujących na akwenie odpowiada wyłącznie uczestnik.
 8. Przy uczestnictwie osób niepełnoletnich w szkoleniach sportowych warunki opisane w niniejszym regulaminie szkoły windsurfingu, są akceptowane przez rodziców i opiekunów, którzy je akceptują poprzez zapisanie dziecka na zajęcia.
 9. Uczestnik może wykupić szkolenie w formie karnetu. Karnet jest imienny i można go wykorzystać w trakcie sezonu, w którym został zakupiony (nie ma możliwości zwrotu pieniędzy za niewykorzystane godziny z karnetu, ani zmiany jego terminu ważności). W sezonie 2023 karnety obowiązują do 31.08.2023.
 10. Uczestnik zobowiązany jest do dbania o sprzęt przydzielony uczestnikowi do zajęć na wodzie oraz na lądzie.
 11. Uczestnik zobowiązany jest do natychmiastowego powiadomienia Instruktora lub pracownika recepcji o uszkodzeniu sprzętu używanego podczas zajęć i innego sprzętu należącego do Akademia Żeglarstwa Prestige.
 12. Uczestnik zobowiązany jest do wykorzystywania powierzonego sprzętu wyłącznie zgodnie z jego przeznaczeniem oraz w trakcie prowadzonych zająć; każdorazowe wykorzystywanie sprzętu należącego do Akademia Żeglarstwa Prestige poza prowadzonymi zajęciami wymaga uzgodnienia z Instruktorem lub pracownikiem recepcji.
 13. Regulamin ten dotyczy imprez sportowych organizowanych przez Akademia Żeglarstwa Prestige i ma zastosowanie do szkoleń windsurfingowych, niezależnie od stopnia zaawansowania uczestników szkolenia.
 14. Instruktor ma prawo odwołać zajęcia, jeżeli warunki atmosferyczne nie pozwolą na ich przeprowadzenie lub będą wpływać na bezpieczeństwo kursantów. Zaległe godziny zajęć, odbędą się w innym umówionym czasie.
 15. Instruktor może odmówić prowadzenia lekcji w przypadku gdy kursant jest pod wpływem alkoholu (lub innych środków odurzających), w takiej sytuacji nie przysługuje zwrot pieniędzy.
 16. Uczestnik szkolenia zobowiązany jest stawić się punktualnie w miejscu rozpoczęcia zajęć.
 17. Uczestnik zobowiązany jest do powiadomienia telefonicznie lub osobiście pracownika recepcji o ew. absencji na zajęciach najpóźniej na 1 dzień przed rozpoczęciem zajęć. Odwołanie zajęć możliwe jest wyłącznie w godzinach otwarcia szkółki (nie ma możliwości odwołania zajęć poprzez SMS). W sytuacji, gdy uczestnik spóźni się na opłaconą lekcję, nie ma możliwości przedłużania straconego czasu – zajęcia zostaną przeprowadzone do godziny wcześniej zarezerwowanej. W przypadku spóźnienia Instruktora, Uczestnikowi przysługuje możliwość wykorzystania straconego czasu w innym, ustalonym wspólnie z Akademia Żeglarstwa Prestige terminie.
 18. Uczestnik, niezależnie od stopnia zaawansowania, powinien uczestniczyć w zajęciach windsurfingowych w kamizelce asekuracyjnej. Akademia Żeglarstwa Prestige nie ponosi odpowiedzialności za szkodę na osobie powstałą w wyniku nie zastosowania przez Uczestnika kamizelki asekuracyjnej w trakcie szkolenia.
 19. Informujemy, że dane uczestników są przetwarzane, zgodnie z RODO.