Jak przygotować dziecko na półkolonie żeglarskie

Jak przygotować dziecko na półkolonie żeglarskie

Półkolonie żeglarskie to idealny sposób na wykorzystanie wolnego czasu podczas wakacji oraz ferii.
Na zajęciach w szkółce żeglarskiej Twoje dziecko będzie się nie tylko świetnie bawić w gronie rówieśników, ale także w krótkim czasie nauczy się podstaw żeglowania. Dowiedz się, jak przygotować dziecko na zajęcia. Wodne sporty to doskonała alternatywa dla siedzenia przed komputerem czy spacerów wokół domu.
Półkolonie żeglarskie to zajęcia prowadzone w dużej mierze na świeżym powietrzu, dlatego też ich uczestnicy powinni być odpowiednio przygotowani. Najważniejszy jest właściwy ubiór. Wyposażenie osobiste młodego żeglarza Odpowiednie ubranie – właściwe ze względu na panujące warunki atmosferyczne – to podstawa wyposażenia każdego uczestnika naszych zajęć. Kompletując strój na zajęcia, warto kierować się dwoma kryteriami: wygodą oraz pogodą.

W plecaku dziecka powinny się znaleźć następujące elementy sportowej garderoby:

  • Pianka lub ubranie do sportów wodnych, np. lycra
  • Kurtka przeciwdeszczowa (sztormiak)
  • Spodnie przeciwdeszczowe (ortalionowe)
  • Bluza dresowa
  • Spodnie dresowe na gumkę
  • Buty piankowe do wody
  • Ręcznik kąpielowy
  • Krem przeciwsłoneczny, czapka z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne
  • Zestaw odzieży na zmianę (nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie :))
  • Strój kąpielowy

A ponieważ – jak powszechnie wiadomo – aktywność w wodzie budzi często wilczy głód, ważne jest, żeby uczestnicy mieli ze sobą również drugie śniadanie. Dla wygody powinno zostać zapakowane w plastikowe, podpisane pojemniki, dzięki temu łatwo będzie je przechować. Tym, o czym nie może zapomnieć żaden sportowiec, jest oczywiście woda! Koniecznie niegazowana, minimum 0,5 litra. O dużą dawkę dobrego humoru zadbamy już osobiście.

Optymalne warunki
AKADEMIA ŻEGLARSTWA PRESTIGE to jedna z największych atrakcji Sopotu – miasta pełnego rozrywek dla dzieci w każdym wieku. Gwarantujemy dobrą zabawę, solidne podstawy teoretyczne i dużo praktyki na w pełni wyposażonych łodziach klasy młodzieżowej – O’pen Bic – oraz uznanej wśród żeglarzy marki Optimist, będącej jedną z najpopularniejszych klas regatowych na świecie. Na terenie Sopockiego Klubu Żeglarskiego, gdzie odbywają się nasze zajęcia, zapewniamy pełne zaplecze sanitarne – nowocześnie wyposażone szatnie oraz natryski – przestronną salę gimnastyczną do ćwiczeń ogólnorozwojowych i własny basen. Dzięki temu, zapisując dziecko na półkolonie w naszej szkółce, nie musisz się martwić o nic innego poza odpowiednim ubiorem i wartościowym śniadaniem. I jeszcze jedna uwaga na koniec – pamiętaj, żeby chwalić swojego młodego żeglarza.
Nic bardziej nie motywuje niż pochwała bliskich.

Podziel się:

Facebook
Twitter
Pinterest