Półkolonie żeglarskie – aktywnie dla dzieci

Półkolonie żeglarskie – aktywnie dla dzieci

Dzieci bardzo mało czasu spędzają aktywnie na świeżym powietrzu. Częściej wybierają komputer czy tablet. Tymczasem aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zdrowia i prawidłowego rozwoju organizmu. Półkolonie żeglarskie to świetny sposób na pokazanie dziecku, że świat poza szklanym ekranem jest fascynujący!

Dzieci bardzo mało czasu spędzają aktywnie na świeżym powietrzu. Częściej wybierają komputer czy tablet. Tymczasem aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zdrowia i prawidłowego rozwoju organizmu. Półkolonie żeglarskie to świetny sposób na pokazanie dziecku, że świat poza szklanym ekranem jest fascynujący!

Zajęcia w AKADEMIA ŻEGLARSTWA PRESTIGE to połączenie wiedzy teoretycznej na temat żeglarstwa, praktyki na najlepszych łódkach klasy młodzieżowej oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych z dobrą zabawą w gronie rówieśników.

Wiedza jest ważna

Nauka żeglowania musi się opierać na solidnych podstawach teoretycznych – jest to ważne zarówno ze względu na osiągnięcia sportowe, jak i – przede wszystkim – bezpieczeństwo. Dlatego też, zanim wypuścimy naszych uczniów na głęboką wodę, przekazujemy im wiedzę z zakresu żeglowania w podczas wykładów. Jest to czas, kiedy adept sztuki żeglarskiej poznaje słownik żeglarza, czyli zasób słownictwa, które wykorzystuje się w praktyce, np. w celu szybkiego określenia rodzaju wiatru – bardzo istotnego elementu w tym sporcie, zapoznaje się z technikami żeglowania oraz uczy się zasad bezpieczeństwa. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów mających doświadczenie w nauce dzieci. Dzięki temu ich program jest ciekawy i inspirujący dla naszych uczniów – często spotykamy się z różnymi pytania, na które zawsze udzielamy wyczerpujących odpowiedzi.

Sprawność fizyczna to podstawa

Aby być dobrym sportowcem, trzeba trzymać formę. Obecnie dzieci mają mało aktywności na co dzień, dlatego przed rozpoczęciem praktyki na wodzie nasza szkółka żeglarska prowadzi serię ćwiczeń ogólnorozwojowych na sali gimnastycznej. Dzieci bardzo chętnie ćwiczą, mają przecież doskonałą motywację – zostaną żeglarzami odnoszącymi sukcesy w zawodach! Świecimy zatem przykładem i robimy wszystko, aby nie wygasł entuzjazm w naszych podopiecznych. Zwykle nie mamy z tym problemu, ponieważ wiemy, że sport to przede wszystkim przyjemność i miłe spędzanie czasu.

Dobry sprzęt to skarb

Zaangażowanie jest bardzo ważne, żeby zacząć odnosić sukcesy w żeglowaniu, ale samo w sobie nie wystarczy. Istotny jest także sprzęt, na którym się ćwiczy. Nasza akademia żeglarska posiada najlepsze łódki, dedykowane młodym żeglarzom, jak Optimist i O’pen Bic. Dzięki temu nauka żeglowania z nami jest łatwa, przyjemna i potrafi obudzić w dzieciach pasję na całe życie. Nasz obiekt jest nowocześnie wyposażony, dlatego też jesteśmy w stanie zapewnić komfort na najwyższym poziomie.

Efektywna nauka i sukcesy

Podczas półkolonii stosujemy innowacyjne metody nauczania, dzięki czemu podstawy opanowywania wodnego żywiołu za pomocą technik żeglarskich jesteśmy w stanie przekazać już podczas 10-godzinnego kursu. Oprócz wstępnego szkolenia w zakresie podstaw żeglarstwa wprowadzamy elementy nauki wiązania węzłów, podstawy meteorologii, etyki żeglarskiej oraz zasady fair play. Szybkość i efektywność to podstawa naszego działania, ale nie tylko – jesteśmy także długodystansowcami. Uczniowie, którzy łykają bakcyla i chcą rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem na serio, mogą liczyć na nasze wsparcie oraz promocję w czasie regat młodzieżowych. Nasi podopieczni doskonale radzą sobie na wodzie, dlatego też często są zwycięzcami konkursów organizowanych w swojej grupie wiekowej. Wiemy, jak ważne jest wsparcie podczas wyzwań tego typu, dlatego też zawsze czynnie kibicujemy, będąc w pobliżu. Często towarzyszą nam również inni uczniowie – dobra zabawa i wspólne wyzwania to coś, co może zapoczątkować przyjaźń na długie lata.

Przygoda z żeglarstwem może się zakończyć wraz z końcem turnusu lub zmienić się w pasję na całe życie. Zapraszamy do odkrywania tajników tego wspaniałego sportu razem z nami! Prowadzimy zajęcia dla dzieci przez cały rok – w okresie jesienno-zimowym odbywają się zajęcia na basenie, ćwiczenia ogólnorozwojowe i wykłady.

Podziel się:

Facebook
Twitter
Pinterest