Poprzedni

Następny

Prognoza
dla żeglarzy

Ciśnienie 1005
Temperatura
powietrza
24.2°
Chmury (%) 59
Kierunek wiatru S
Prędkość wiatru (węzły) 9
Stopień skali Beaufort'a 2

Akademia Żeglarska PRESTIGE Sopot

Akademia Żeglarstwa Prestige 

 

Jesteśmy ludźmi prowadzący odrębne życie. Ona zawodowy audytor, on zawodowy żeglarz, (wspólna pasja żeglarstwo) których połączył świetny pomysł stworzenia klubu żeglarskiego o ponadprzeciętny standard szkolenia i podejścia do dziecka. Szkółka żeglarska to stworze od podstaw własne metody szkoleniowe dostosowane do konkretnej grupy wiekowej, z uwzględnieniem potrzeb, możliwości oraz oczekiwań rodziców jak i ich dzieci. Głównym celem Akademii Żeglarstwa Prestige jest zapoznanie uczestników z żeglarstwem oraz pomoc w rozwinięciu każdemu żeglarzowi charakteru i osobistej pewności siebie.

Organizujemy cykliczne regaty, spotkania z mistrzami, współpracujemy z organizacjami pozarządowymi.

Wszystko po to, aby stworzyć miejsce pełne życia, inspiracji do aktywnego wypoczynku oraz zaszczepienia żeglarskiego bakcyla każdemu kto przestąpi próg naszej szkoły.

Siedzibą akademii żeglarskiej jest teren Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia, gdzie funkcjonujemy już od ponad pięć lat.

Jest to doskonała lokalizacja, zapewniająca komfortowe warunki szkolenia oraz wypoczynku dla każdego!

 

Nasza kadra

Kamil Zwolak

Założyciel Akademii

więcej

Renata Pikul

Trener Żeglarstwa

więcej

Joanna Rozwadowska

Współzałożyciel Akademii

więcej

Na czym pływamy?

O'pen Bic

O’pen Bic- przełomowa łódka wkradająca się przebojem na światową arenę żeglarską, wypełniając lukę pomiędzy Optimistem a klasami przygotowawczymi do Olimpijskich. Łódka ślizgowa dla bardziej doświadczonych dzieci wymagająca od nich dużej sprawności, szybkości oraz rozwiniętego refleksu dająca wiele radości i przyjemności z żeglowania. Łódka dedykowana dla dzieci w wieku (10-15lat)

 

 

 

Optimist

Optimist- najpopularniejsza łódka na świecie przeznaczona do szkolenia dzieci (5-12 lat) stawiających pierwsze kroki w żeglarstwie. Jej budowa sprzyja nauce ze względu na kształt kadłuba uniemożliwiający nagłe wywrócenie łodzi a dakronowy żagiel uszyty z miękkich materiałów ma na celu zmniejszenie ciągu na żaglu w sytuacji nieoczekiwanego podmuchu wiatru.

.

RS Venture

RS Venture-  okrzyknięta jachtem roku ze względu na swoje walory nautyczne, wyjątkową stabilność która sprawia że jest idealnym rozwiązaniem do szkolenia dzieci i młodzieży oraz  osób dorosłych. Jacht jednocześnie może zabrać na pokład osiem osób a możliwość prowadzenia jednocześnie trzech żagli i trapezowania za burtą sprawi że żadna osoba nie będzie cierpiała na nudę. Doskonała do treningu team’owego jak również weekendowych szkoleń/rejsów.

Hobie Wave

Hobie Wave- katamaran prosto z Pucharu Ameryki. Idealne rozwiazanie dla młodych jak i dorosłych osób, świetnie nadający się do projektów szkolnych, klubów sportowych i dla osób prywatnych. Prosty w konfiguracji i łatwy w prowadzeniu dający ogromną satysfakcję z żeglowania a formowana polietylenowa konstrukcja sprawia, że jest bardzo trwałą i prawie niezniszczalna.

Dotknij tutaj i zadzwoń!