Banner

BLOG
AKADEMII ŻEGLARSTWA
PRESTIGE

5 powodów dla których na pewno wybierzesz ferie w Szczyrku

5 powodów dla których na pewno wybierzesz ferie w Szczyrku

Ferie zimowe coraz bliżej, dlatego warto już teraz wybrać kierunek białego szaleństwa! Obóz narciarsko-snowboardowy w Szczyrku będzie strzałem w dziesiątkę. Poznaj 5 powodów, dla których warto spędzić ferie zimowe właśnie tam.

1. Zastrzyk zdrowia dla organizmu
Beskid Śląski cieszy się popularnością przez cały rok, jednak to zimą przeżywa szczególnie gorący okres. Goście z całego kraju i nie tylko wybierają ferie zimowe w Szczyrku nieprzypadkowo. W miejscu tym na całe rodziny czeka mnóstwo atrakcji i…górski klimat! Rześkie powietrze to zbawienie dla każdego organizmu – poprawia wygląd i kondycję skóry, wypiera toksyny z organizmu i wzmacnia odporność. W górach zapracowani na co dzień – pożegnają stres i odzyskają energię.

2. Raj dla narciarzy i snowboardzistów
Ferie zimowe w Szczyrku brzmią jak plan idealny dla wszystkich wielbicieli zimowych aktywności. To centrum sportów górskich, w którym na narciarzy i snowboardzistów czekają liczne stoki narciarskie. Ich zaletą jest rodzaj wyciągów – krzesełkowe, które umożliwiają wjazd na szczyt bez odpinania nart oraz zróżnicowane pod względem trudności trasy. Swoje miejsce na zimowej mapie w Szczyrku znajdą więc zarówno zawodowi sportowcy, jak i początkujący śmiałkowie! To jeden z głównych ośrodków narciarskich w Polsce i topowy kierunek na ferie zimowe. Poza trasami zjazdowymi ten region Beskidu Śląskiego oferuje również trasy biegowe. Największe bazy narciarskie, które są w nim usytuowane to: stoki Skrzycznego oraz Centralny Ośrodek Sportu.

3. Frajda dla najmłodszych
Nie wiesz, gdzie wysłać dziecko na ferie zimowe? Szczyrk będzie doskonałym wyborem. Obóz narciarsko-snowboardowy to moc atrakcji – nie tylko na białym puchu. Najmłodsi pod okiem specjalistów będą mogli szkolić swoje umiejętności, a po aktywnym dniu na stoku – wziąć udział w zaplanowanych atrakcjach. Wśród nich są: wspólne zwiedzanie okolicy, ognisko, dziecięce dyskoteki i więcej. Obóz narciarsko-snowboardowy jest okazją dla twojego dziecka do nawiązania nowych znajomości z pozostałymi uczestnikami, dzielącymi te same pasje.

4. Wyjątkowa panorama
Szczyrk to nie tylko kierunek na ferie zimowe dla aktywnych narciarzy i snowboardzistów. Piękna okolica otoczona naturą zachęca do odkrywania Beskidu Śląskiego podczas spacerów. Obowiązkowy w czasie pobytu jest wjazd koleją linową na Skrzyczne, czyli najwyższy szczyt tego pasma górskiego (1257 m n.p.m.). Z góry rozciąga się urokliwy pejzaż – panorama gór. Po intensywnym dniu zwiedzania warto zajrzeć do schroniska turystycznego Skrzyczne. Obiekt oferuje smaczne posiłki, gorące napoje i bazę noclegową. Jeśli chcesz w ferie zimowe w Szczyrku poczuć prawdziwy górski klimat, warto zatrzymać się w schronisku na dłużej.

5. Zbójnicki wieczór
Ferie zimowe w Szczyrku to propozycja dla małych i dużych. Po aktywnym dniu na stoku lub zwiedzaniu wieczorem prawdziwy góralski klimat zapewni kulig. Podczas pokonywania białych przestworzy śnieżnymi saniami, uczestnicy podziwiają okolicę Beskidu Śląskiego. Zwieńczeniem spotkania jest uczta w bacówce, podczas której nie może zabraknąć pysznej kiełbasy i oscypków. Biesiada góralska to także tańce i obowiązkowy zbójnicki w rytm muzycznej uczty serwowanej przez góralską kapelę! Bez wątpienia, ferie zimowe w Szczyrku dostarczą mnóstwo wrażeń i niezapomnianych chwil.

FACEBOOK YOUTUBE INSTAGRAM

Filmy

28.03.2017

Półkolonie żeglarskie - aktywnie dla dzieci

28.03.2017

Półkolonie żeglarskie - aktywnie dla dzieci

Dotknij tutaj i zadzwoń!
HEY!!! Zapraszamy na naszą nową stronę www. Sprawdź oferty na lato 2021!Zobacz
+